Зимові шини та диски: як обрати?

Зимові шини та диски: як обрати?

buttons.will share

Зміна пори року та перші похолодання змушують водіїв задуматись про зміну “взуття” своїх автівок та про технічний чекап перед настанням перших заморозків. Та далеко не кожний, навіть досвідчений, автовласник може правильно підібрати якісну зимову гуму для своїх залізних коней, яка забезпечить потрібний рівень безпеки на дорозі й прослужить не один сезон. 

Різниця зимової та літньої гуми не обмежується лише візерунком протектора, кожний виробник підбирає такі суміші для їх створення, що передбачають використання тієї чи іншої гуми в певному температурному діапазоні. Натомість використання шин у непередбачених для цього умовах негативно позначиться на безпеці руху. Літня гума під час зниження температури втрачає свою еластичність та відповідність належним характеристикам. 

Так само є хибною думка, що на так званих всесезонних шинах можна кататись цілий рік. Насправді ж вони можуть бути доповненням до комплекту літньої й зимової гуми для періоду міжсезоння. Вони більше розраховані на використання у помірних погодних умовах та на якісному дорожньому покритті. 

Які бувають зимові шини?

Шипована гума – у своїй конструкції вона має металеві шипи, що забезпечують краще зчеплення з дорожнім покриттям в умовах ожеледиці, підвищеної вологості та на вкатаному снігові. Але такі шини є дуже гучними, також під час пересування сухим асфальтом вони будуть зношуватися швидше. Зрештою, для міста це не найкращий варіант. 

Скандинавські шини — вони схожі з шипованими колесами, проте у них відсутні шипи. Натомість малюнок протектора має характерні ромбики, розташовані в шахматному порядку, а також велику кількість ламелей (дрібних ліній). Глибина малюнку зазвичай 9-10 мм, що забезпечує краще зчеплення протектора з засніженою дорогою. Крім того, матеріал скандинавської гуми більш м’який, вона не підійде для пересування сухим асфальтом. 

Гума європейського типу – вона підходить для їзди у регіонах, яким властиві вологі та більш помірні зими. Такі шини забезпечують хороше щеплення з дорогою, для їзди українським містом в зимову пору вони будуть хорошим варіантом, але на вкатаному снігу та під час ожеледиці все одно слід бути обережними. Малюнок їх протектора має більш розгалужений візерунок з великою кількістю водовідвідних каналів та ґрунтозачіпки на периферії протектора. 

На що впливають основні параметри зимового взуття для авто?

 • Ширина протектора впливає на ковзання – чим вужчою є гума, тим впевненіше автівка буде триматися на дорозі під час ожеледиці. 
 • Малюнок протектора впливає на гучність під час руху та зчеплення з дорогою. Наприклад, симетричний візерунок більш універсальний, проте він робить авто більш шумним під час їзди містом. 
 • Від висоти профілю залежить проходження поворотів. Авто на високих покришках буде менш стійким, але здатність поглинання ударів буде кращою.
 • Обираючи зимову гуму слід зважати також і на рекомендацію автовиробника. Наприклад, поставивши шини більші за шириною, ви збільшуєте місце контакту авто з дорогою, але маса автівки розподіляється таким чином, що зчеплення з дорогою буде нижчим. 

Для автомобілів категорії SUV, як Mitsubishi ASX гума повинна мати міцніший каркас та периферію, ніж та, що призначена для легковиків. Крім того, слід зважати на якість матеріалу, у складі якого мають бути морозостійкі добавки, що даватимуть машині впевненості на слизькій дорозі. 


Характеристики зимових шин.

Зимові шини є ключовим елементом безпеки та комфорту автомобільної експлуатації в холодний період року. Важливо розуміти відмінності між різними класами гуми: зимовими, літніми та всесезонними.

Основні відмінності:

 • Зимові покришки: Спеціально розроблені для оптимальної продуктивності в холодних та сніжних умовах. Виготовлені із м'якої гуми, що залишається гнучкою при низьких температурах і мають глибокий протектор з великими блоками для кращого зчеплення зі снігом.
 • Літні покришки: Призначені для ефективної експлуатації в теплих умовах. Вони мають жорстку гуму та менший протектор, що дозволяє забезпечити кращу стійкість на асфальті влітку.
 • Всесезонні покришки: Це компроміс між зимовими та літніми. Вони пристосовані до різних умов і можуть бути ефективними впродовж усього року.

Ключові особливості.

 1. Гума: Зимові шини виготовляються зі спеціальних гумових сумішей, які залишаються еластичними при низьких температурах, що покращує зчеплення з дорогою.
 2. Протектор: Глибокий та агресивний протектор забезпечує краще відведення снігу та льоду, а також покращує тягу.
 3. Ламелі: Малинки на протекторі, називані ламелями, допомагають поліпшити тягу та керованість на снігу.

Враховуючи ці ключові характеристики, вибір покришок стає більш обґрунтованим для дотримання безпеки та оптимальної ефективності вашого автомобіля в зимових умовах.

Колісні диски для зими.

Вибір правильних колісних дисків для зимового періоду є важливим етапом в організації безпечної їзди та оптимальної ефективності вашого автомобіля. Розглянемо переваги та недоліки різних матеріалів та значення правильного розміру дисків.

Переваги та недоліки матеріалів:

 1. Сталеві диски:
  • Переваги: Спрощене виготовлення, низька вартість.
  • Недоліки: Важкі, менш естетичні, більше схильні до корозії.
 2. Титанові диски:
  • Переваги: Легкі, міцні, висока стійкість до корозії.
  • Недоліки: Висока вартість, обмежений вибір.
 3. Легкосплавні диски:
  • Переваги: Легкі, великий вибір дизайнів, стійкі до корозії.
  • Недоліки: Можуть бути менш міцними при сильних ударах.

Значення правильного розміру дисків:

Правильний розмір дисків грає ключову роль у забезпеченні оптимального зчеплення та керованості вашого автомобіля в зимових умовах. 

Технічні аспекти:

 • Ширина диска: Впливає на ширину шини та її контакт з дорогою. Ширші диски покращують тягу, але варто враховувати, що занадто широкі можуть призвести до гальмування і погіршення керованості.
 • Діаметр диска: Повинен відповідати розміру шини та допомагати зберегти правильний обертовий радіус.
 • Оффсет: Визначає величину виступу або поглиблення диска. Правильний оффсет дозволяє уникнути тертя покришок об кузов автомобіля та зберегти стабільність ходу.

Обираючи шини за розміром дисків, слід бути уважними. Типорозміри зимової гуми навіть при однаковому радіусі можуть відрізнятися від літньої гуми. 

Тож під час покупки варто виміряти ширину обода колісного диска, він має бути меншим за покришку на 25-30%. Наприклад, якщо у вас гума 195/70, їй підійде диск шириною 5,5 дюймів, а за висотою вона має дорівнювати діаметру диска.

Вибір матеріалу та розміру колісних дисків повинен враховувати конкретні потреби та умови експлуатації, щоб гарантувати безпеку та оптимальну продуктивність автомобіля в зимових умовах.

Популярні виробники зимових шин та їхня продукція.

1. Michelin.

Michelin відомий своєю інноваційною діяльністю. Зимові покришки цього виробника використовують технологію Helio Compound, яка забезпечує гнучкість гуми при низьких температурах. Також варто звернути увагу на технологію EverGrip, яка забезпечує відмінне зчеплення на снігу та льоду навіть при зношеному протекторі. Слід виділити моделі Pilot Alpin, Latitude Alpin та X-Ice, які підходять для різних типів автомобілів та умов експлуатації.

2. Bridgestone.

Bridgestone вирізняється ефективністю та безпекою. Покришки серії Blizzak славляться високою якістю на снігу та льоду, а моделі, Blizzak WS80 та Blizzak LM-32, демонструють чудові характеристики в зимових умовах.

3. Continental.

Continental впроваджує інтелектуальні технології в свої вироби. Наприклад, технологія ContiSeal дозволяє автомобілю продовжувати рухатися після проколу. Покришки серії WinterContact відзначаються ефективністю та безпекою на засніжених дорогах.

4. Nokian Tyres.

Бренд Nokian Tyres виділяється індивідуальним підходом до розробки своєї продукції. Його лінійка включає модель, Hakkapeliitta, ці покришки володіють відмінним зчепленням та керованістю на снігу та льоду.

5. Pirelli.

Pirelli пропонує елегантні та ефективні зимові шини. Лінійка Winter Sottozero вражає високою продуктивністю та безпекою на снігу. Інноваційний профіль та силіконові полімери, роблять їх відмінним вибором для вимогливих водіїв.

6. Goodyear.

Goodyear випускає зимові шини з передовими технологіями. Технологія ActiveGrip в в лінійці UltraGrip Performance, забезпечує надійне зчеплення з дорогою на снігу та льоду. Інші моделі, зокрема UltraGrip Ice 2 та UltraGrip Performance, використовують технологію 3D BIS (Block Interlocking System), що покращує керованість і тягу транспорту.

7. Dunlop.

Бренд Dunlop відомий своєю здатністю забезпечувати стабільність та комфорт в умовах зимового водіння. Технологія Touch Technology, яка застосовується в процесі виробництва покришок, покращує зчеплення та керованість, реагуючи на динаміку водіння. На особливу увагу заслуговують моделі Winter Sport 5 та Winter Response 2.

8. Hankook.

Компанія Hankook використовує свої фірмові технології, зокрема наносячи на протектори широкі канавки для максимального зчеплення коліс на засніженій дорозі. Зимові шини Hankook вирізняються високою якістю матеріалів та стабільністю на снігу, особливо моделі Winter icept evo3 та Winter icept RS2.

9. Toyo Tires.

Toyo Tires використовує інноваційні технології для забезпечення високої ефективності керування транспортом в сніг. Їхня лінійка Observe включає такі моделі, як Observe G3-Ice та Observe Garit KX, які мають агресивний протектор для максимального зчеплення.

10. Yokohama.

Yokohama визначається високою якістю матеріалів і технологічними рішеннями для зимового водіння. Їхня лінійка IceGuard виділяється моделлю iG53, яка володіє ефективним зчепленням. Також слід виділити модель BluEarth Winter V906 з агресивним протектором.

Вибір зимових коліс від виробників, таких як Goodyear, Dunlop, Hankook, Toyo Tires, та Yokohama, залежатиме від індивідуальних потреб водія, стилю водіння та конкретних умов експлуатації. Під час вибору шин важливо враховувати якість та технічні параметри, які забезпечать ефективність водіння та безпеку транспортного засобу в умовах зими. Кожен виробник пропонує свої унікальні технології та моделі зимових покришок. Візьміть до уваги тип автомобіля, стиль водіння та особливості клімату регіону при виборі оптимального комплекту.

Які шини в автомобілів Mitsubishi?

Компанія Mitsubishi використовує різні бренди шин для своїх автомобілів, і вибір може залежати від конкретної моделі та варіантів обладнання. Деякі з популярних брендів покришок, які використовуються на автомобілях Мітсубісі, включають:

 • Bridgestone: це один із світових лідерів у виробництві коліс, тому їхні моделі використовуються на різних машинах Mitsubishi.
 • Yokohama: широко відома своєю технологічністю фірма, і їхні покришки входять в стандартне або опціональне обладнання на деяких авто Mitsubishi.
 • Michelin: компанія, продукція якої відома своєю високою якістю і довговічністю. Деякі моделі Мітсубісі оснащуються її покришками.
 • Dunlop: бренд відомий своєю високоякісною продукцією, тому є постачальником шин для деяких автомобілів Mitsubishi.
 • Continental: є виробником широкого спектра коліс, деякі з них застосовуються на транспортних засобах Мітсубісі.

Важливо враховувати, що конкретний вибір шин може змінюватися залежно від ринку, типу моделі, а також конкретних угод або співпраці між виробниками автомобілів та виробниками покришок.

Наслідки неправильного вибору зимових шин та ігнорування необхідності їх встановлення.

Зимовий період – час, коли правильний вибір шин може стати визначальним для безпеки та комфорту на дорозі. Неправильний вибір або ігнорування необхідності їхнього встановлення може призвести до серйозних наслідків для курсової стійкості та керованості машини.

1. Збільшений ризик дорожньо-транспортних пригод.

Неправильно вибрані покришки погіршують зчеплення з дорогою в умовах її покриття снігом чи льодом. Це зробить транспортний засіб менш стійким та більш схильним до дорожньо-транспортних пригод.

2. Погіршення керованості та курсової стійкості.

Зимові покришки володіють спеціальними характеристиками, які підвищують стійкість та зчеплення. Використання літніх або універсальних варіантів взимку призводить до втрати керованості та погіршення стійкості на дорозі.

3. Вплив на гальмівну ефективність.

Знижене зчеплення протектора з дорожнім покриттям також впливає на ефективність гальм. Автомобіль втрачає здатність швидко та ефективно зупинятися, збільшуючи ризик дорожньо-транспортних пригод.

4. Збільшення зносу інших систем.

Неправильний вибір покришок стає причиною збільшеного зносу інших компонентів автомобільної системи, таких як підвіска та трансмісія.

Таким чином, неправильний вибір не лише збільшує ризик дорожньо-транспортних пригод, але й може погіршити загальну керованість та курсову стійкість машини. Залежно від регіональних умов та типу шляхів, правильний вибір зимового комплекту стає критичним для організації безпеки та оптимальної ефективності транспортного засобу в взимку.

Рекомендації та підсумки.

Рекомендацій щодо правильного вибору зимового комплекту для автомобіля:

 1. Оцінка кліматичних умов: Враховуйте характер зимових умов у вашому регіоні. Для знижених температур та снігопадів важливішими будуть такі критерії, як: глибокий протектор та відмінна термостійкість гуми.
 2. Вибір правильного класу гуми: Розділіть свої потреби між стандартними, зимовими та шипованими покришками, залежно від умов використання та законодавства в вашому регіоні.
 3. Увага до розмірів: Виберіть розмір шин та дисків, які відповідають рекомендаціям виробника вашого автомобіля. Пам’ятайте, збільшення діаметра диска впливає на динаміку та зчеплення.

Характеристики шин та дисків для зимової експлуатації, які важливо врахувати:

 • Зчеплення: Глибокий протектор та спеціальні типи гуми для холодних регіонів покращують зчеплення з дорогою в снігових та льодових умовах.
 • Стійкість до зносу: Високоякісні зимові моделі будуть менше піддаватися впливу низьких температур та хімічних реагентів, що підвищує їхню ефективність та тривалість служби.
 • Керованість та комфорт: Збалансовані характеристики покришок дозволяють підтримувати керованість та комфорт їзди в різних дорожніх умовах.

Зимовий комплект шин та дисків є критичним аспектом гарантії безпеки та оптимальної ефективності вашого транспортного засобу в холодну пору року. Правильний вибір дозволить вам впевнено подолати сніг, лід та низькі температури, забезпечуючи максимальний контроль на дорозі. Здійснюйте свій вибір на основі конкретних потреб та умов використання, завжди дотримуючись рекомендацій виробників та враховуючи місцеві кліматичні особливості.

Готуючи автівку до зимового сезону також слід дотримуватися наступних правил: 

 1. Змінювати гуму потрібно на всіх колесах автомобіля;
 2. Шини повинні бути одного типу та розміру й підходити до дисків.
 3. Якщо ви встановлюєте нові камерні моделі, до них слід придбати нові камери та стрічки обідка.
 4. До безкамерної гуми слід придбати нові клапани. 
 5. Переходити на зимову гуму краще за все, коли температура повітря кілька днів тримається не вище +5-7 градусів за Цельсієм. 
 6. Старі колеса, які вже не підходять до експлуатації, краще здавати на утилізацію. 

Обирайте зимові шини обдумано, адже це ваша особиста безпека й комфорт під час поїздок. Якщо ви не впевнені, що можете зробити правильний вибір, звертайтеся за допомогою до фахівців

menu.footer disclaimer